سابقه درمانی حجامت در ایران بیش از هفت هزار سال

در حال حاضر این موسسه تحقیقاتی با داشتن بیش از 960 وپزشک عضو رسمی در سراسر ایران و برخی کشورهای جهان در انجام طرح های پژوهشی پیرامون حجامت فعالیت می کنند که 70 نفر این اعضا در رشته های پزشکی، روانپزشکی، گیاه شناسی، دارو شناسی، زیست شناسی و بهداشت و تغذیه و علوم اسلامی تخصص دارند.
در سالیان گذشته حجامت در آرایشگاه های مردانه و حمام عمومی ها توسط افراد غیر متخصص با تیغ های غیر بهداشتی و مشترک در افراد انجام می گرفت که باعث انتقال بیماری های عفونی در فرد می شد که با روش امروز تفاوت بسیار کرده است.
کاظمی افزود: در سالیان گذشته حجامت در آرایشگاه های مردانه و حمام عمومی ها توسط افراد غیرمتخصص با تیغ های غیر بهداشتی و مشترک در افراد انجام می گرفت که باعث انتقال بیماری های عفونی در فرد می شد که با روش امروز تفاوت بسیار کرده است.
کاظمی در رابطه با معنای حجامت چنین گفت: حجامت اصطلاحا یک روش خونگیری است به صورت گرم یا خشک در فرد انجام می گیرد که برای علاج بعضی از بیماری ها در فرد بسیار مفید و موثر است و سابقه تاریخی عمل حجامت به هفت هزار سال می رسد که به عنوان یک سنت الهی در طریق روایات و احادیث پیامبران مطرح شده و در طب سنتی به عنوان یک رکن اصلی درمان بیماری تلقی می شود.
منوچهرکاظمی در درمان قطعی بیماری پس از عمل حجامت در بیمار گفت: در حال حاضر نمی توان گفت که بیماری پس از عمل حجامت کاملا بهبود یافته و یا روبه درمان است که این امر نشان دهنده غیرقطعی بودن این عمل است و چون عمل حجامت در فرد موجب تنظیم اعصاب خودکار بدن و ترکیبات بیوشیمی و هورمون های خون می شود می توان گفت که بیشترین کاربرد و توانایی حجامت در بعد پیشگیری بدن فرد به برخی از بیماری ها است.

Www.Tyekal.Com           

/ 0 نظر / 13 بازدید