نقش سرنوشت در ابتلا به سرطان!

نقش سرنوشت در ابتلا به سرطان!

بختیاری نیوز: ارزیابی ها نشان داده است برخی افراد تصور می کنند ابتلا به سرطان جزء سرنوشت است. زنان بیش از مردان به دخالت تقدیر در ایتلا به این بیماری نقش دارد و این تصور در افراد سیگاری هم دوبرابر غیر سیگاری هاست.
به گزارش بی بی سی ، این ارزیابی توسط مرکز تحقیقات سرطان انگلستان صورت گرفته است. در این ارزیابی از افراد پرسیده شد آیا آنها می توانند این احتمال را کاهش دهند یا آنکه این موضوع از کنترل آنها خارج است.
در مجموع 27 درصد افراد معتقد بودند سرنوشت تعیین کننده امکان ابتلای آنان به سرطان است. این اعتقاد در میان افرادی که در نواحی محروم زندگی می کردند 43درصد و در جمعیت نواحی مرفه 14 درصد بود.

سیگار کشیدن و چاقی از عوامل موثر در ابتلا به سرطان هستند اما حتی برخی سیگاری ها و افراد بالای 65 سال نیز بر این باور ند که دچار شدن به آن به دست تقدیر است.
به گفته دکتر لسلی واکر مدیر اطلاعات سرطان دراین مرکز این موضوع هشدار دهنده است که چنین درصد بالایی از مردم انگلیس نمی دانند با شیوه مناسب زندگی از نیمی از موارد سرطان می توان جلوگیری کرد.
همه ما می توانیم با ترک سیگار ، حفظ وزن متعادل ، رژِیم غذایی سالم سرشار از میوه و سبزی تازه و فعالیت بدنی کافی این خطر را به نصف تقلیل دهیم.

Www.Tyekal.Com                

/ 0 نظر / 11 بازدید