صدای مفاصل نشانه چیست؟

وی افزود: حدود یک ششم از شکستگیهایی که به اورژانسها مراجعه میشود مختص دست و انگشتان است و در جوانان شایعترین علت آن آسیبهای ورزشی و نوع فعالیت فرد است که در این نوع شکستگیها نیز مانند همه شکستگیها بسته به میزان جابجایی استخوان و شکستگی با درمانهای جراحی و غیر جراحی برای ثابت کردن و جوش دادن استخوان با 6 تا 8 هفته طول درمان همراه است. 

وی تصریح کرد:با توجه به فعالیت زیاد دست در افراد توصیه میشود تنها به درمان و ثابت کردن استخوان بسنده نکنند و حتما فیزیوتراپی و ورزشهای مناسب جهت نرم کردن مفاصل نزدیک به شکستگی را انجام دهند؛ چرا که خستگی مفاصل از جمله عوارض شایع در شکستگیها به شمار میرود. 

این فوق‌تخصص ارتوپدی تاکید کرد:‌مایع مفصلی که برای نرم کردن مفصل جهت حرکت و تغذیه آن در میان مفاصل وجود دارد چنانچه به دلایلی کم یا زیاد باشد سبب ایجاد صدا هنگام خم و راست کردن آنها می‌شود که تق تق کردن انگشتان و شکستن آنها که در افراد به وفور دیده می‌شود از جمله این موارد است. 

وی افزود: شکستن یا تق تق کردن انگشتان ارتباطی با ایجاد آرتروز ندارد و حتی گاهی نیز باعث آرامش و یا رفع خستگی در افراد میشود البته این تا زمانی است که هنگام صدا کردن مفاصل یا به اصطلاح تقتق کردن انگشتان دردی احساس نشود اما در صورت دردناک بودن آن مراجعه به متخصص ضروری است؛ چرا که میتواند نشانهای از بیماریهای روماتیسمی،آرتروز یا سایر بیماریهای مفاصل باشد.
/ 1 نظر / 10 بازدید
فرزاد

سلام خوبي؟ اميدوارم که خوب باشي وبلاگ خوبي داري مطالبش رو کمتر ميشه پيدا کرد. اگه هميشه همينطوري ادامه بدي حتما موفق ميشي. خوشحال ميشم اگه بياي به سايت من ( سايت خودت) من اومدم تو وبلاگت پس تو هم بي مرامي نکن و بيا. با يه دنيا آرزوي موفقيت و پيروزي... منتظرم