روغن زیتون کلسترول خون را کاهش می دهد

این استاد دانشگاه گفت: چین سنگ از گیاهان غیربومی ایران است که به صورت سنتی برای غلبه برضعف وافزایش انرژی بدن استفاده شده و سبب کاهش LDL و افزایش HDL می‌شود. این گیاه بر روی تری گلیسرید اثر زیادی ندارد و از سوی دیگر سبب بهبود رشد بافت عصبی و تحریک فعالیتهای ذهنی و جسمی می‌شود. www.rizax.com  www.riznews.persianblog.ir   www.doctors.blogfa.com    www.doctors.blogfa.com
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در یک مطالعه دیگر که با همکاری مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه تهران بر روی بیماران دیابتی نوع دوم انجام شد، تجویز «سیلی مارین»که در گیاه خارمریم وجود دارد به مدت چهار ماه موجب کاهش قندخون و چربی خون در این بیماران شد. این گیاه در بسیاری از نقاط کشور می روید.
دکتر شریفی فر افزود: در مناطق شمال ایران این گیاه به نام کنگر شناخته می شود و تاثیر مثبت عصاره بذر این گیاه در کاهش چربی خون، کاهش تجمع چربی در عروق قلب، مهارت مسمومیت کلیوی ناشی از تجویز داروی سیس پلاتین و مسمومیت کبدی ناشی از تجویز استامینوفن و الکل در حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسیده است.
www.rizax.com  www.riznews.persianblog.ir   www.doctors.blogfa.com    www.doctors.blogfa.com

وی در پایان یادآور شد: یکی دیگر از گیاهانی که در کاهش چربی خون بسیارموثراست دانه شنبلیله است که کلسترول و تری گلیسرید خون را کاهش می دهد. گیاه شوید از گیاهانی است که به میزان وسیعی جهت کاهش چربی خون مورد استفاده قرار می گیرد.

Www.Tyekal.Com           

/ 0 نظر / 3 بازدید