رژیم غذایی پرچرب میزان ابتلا به سرطانسر

رژیم غذایی پرچرب میزان ابتلا به ...

شواهد نشان می‌دهند که بسیاری از سرطان های شایع رابطه نزدیکی با رژیم غذایی پرچرب دارند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(بختیاری نیوز) واحدعلوم پزشکی ایران، خطر سرطان های روده بزرگ و مقعد، با کم کردن مصرف چربی کاهش می یابد.
همچنین ثابت شده است که رژیم غذایی کم چرب برای جلوگیری از سرطان های تخمدان، پستان و آندومتر(جدار داخلی رحم) در زنان و پروستات در مردان و نیز سرطان لوزالمعده و کلیه در زنان و مردان، مفید است.
www.rizax.com  www.riznews.persianblog.ir   www.doctors.blogfa.com    www.doctors.blogfa.com
انجمن امداد به بیماران سرطانی، دلیل سرطان زا بودن چربی را اینگونه بیان می کند: در سیستم هاضمه، چربی باعث تحریک ترشحات صفراوی شده که در برگشت می تواند محصولات باکتریایی سرطان زا را افزایش دهد. ضمن آنکه علاوه بر این، در سیستم تولید مثل، امکان وجود ارتباط بین چربی با هورمون ها و سرطان منتفی نیست.

به این ترتیب اگر چه این مکانیزم ها هنوز به درستی روشن نیستند؛ اما مطالعات نشان می دهند که مقدار کل چربی مصرف شده، اعم از اشباع شده یا اشباع نشده، خطر پیشرفت سرطان های شایع را افزایش می دهد. www.rizax.com  www.riznews.persianblog.ir   www.doctors.blogfa.com    www.doctors.blogfa.com
این انجمن در پایان اعلام می دارد: مکانیسمی که طی آن رژیم کم چربی خطر این سرطان ها را کاهش می دهد، هنوز در دست بررسی است.

Www.Tyekal.Com           

/ 0 نظر / 25 بازدید