توانایی مغز برای برنامه‌ریزی روزهای آینده

توانایی مغز برای برنامه‌ریزی روزهای آینده

بختیاری نیوز – عکس برداری‌های انجام شده از مغز نشان می‌دهند که اینکه ما می‌توانیم آینده خود را پیش بینی کنیم یک امر فوق العاده است.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی بختیاری نیوز در روز چهارشنبه به نقل از بی‌بی‌سی، هنگامی که ما درباره آینده خود رویاپردازی می‌کنیم، قسمت خاصی از مغزمان شروع به فعالیت می‌کند. مغز انسان تاکنون یکی از بخش‌های بدن بوده که اطلاعات زیادی نمی‌توانیم درباره آن بدست آوریم اما با اسکن
MRI در سال‌های اخیر می توانیم به خوبی درباره سازو کار آن بحث کنیم. توسط اسکن MRI نشان داده شده است که افرادی که در داخل سیستم MRI قرار می‌گیرند، از آنها خواسته می‌شود که به مطلب خاصی فکر کنند، ناحیه‌ای از مغرشان در تصویر اصل از عکسبرداری روشن می‌شود. این امر به دلیل این است که فعالیت الکتریکی در این نواحی زیاد می‌شود همچنین حتی دانشمندان می‌توانند با نگاه به نواحی از مغز که در حال فعالیت است دریابند که بیمار در حال تفکر درباره چه مطلبی است.

با هر عملی که ما انجام می‌دهیم یک بخش خاص در مغزمان شروع به فعالیت می‌کند درنتیجه اگر شخص در یکی از این نواحی دچار آسیب می شود برای مثال نمی‌تواند آینده را تجسم کرد و یا نوع معمول‌تر آن دچار فراموشی شده و نمی‌تواند خاطرات گذشته را به یادآورد.

Www.Tyekal.Com                

 

/ 0 نظر / 2 بازدید